enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhpşanlıurfaurfahaberlersondakikaobjektifpressurfa haberleri
DOLAR
31,1175
EURO
33,7844
ALTIN
2.033,95
BIST
9.334,13
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Şanlıurfa
Açık
14°C
Şanlıurfa
14°C
Açık
Salı Açık
17°C
Çarşamba Açık
17°C
Perşembe Açık
17°C
Cuma Çok Bulutlu
14°C

Huzur ve güvenlik toplantısı yapıldı

Huzur ve güvenlik toplantısı yapıldı
REKLAM ALANI
03.11.2023 13:30
A+
A-

Şanlıurfa valisi hasan şıldak tarafından kapsamlı güvenlik toplantısı gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında, Emniyetten sorumlu Vali Yardımcısı Erinç Demir, 13 İlçe Kaymakamı, İl Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran, İl Emniyet Müdür Yardımcıları, İl Jandarma Komutan Yardımcıları ve İlçe Emniyet Müdürleri ile İlçe

Jandarma Komutanlarının katımıyla kapsamlı bir güvenlik toplantısı yapıldı.

Valilik Konferans salonunda yapılan toplantıda Vali Şıldak, Şanlıurfa’nın imajını değiştirerek asayiş, güvenlik, huzur ve trafik düzeninin sağlanması noktasında önemli çalışmaların yapıldığını vurguladı.

YAZI ARASI REKLAM ALANI

Kentte son zamanlarda yunus, asayiş ve trafik ekiplerinin katılımıyla artırılan şok uygulamaların artarak devam edeceğini ve vatandaş nezdinde olumlu tepkiler aldığının altını çizen Vali Şıldak, şehrin huzur ve güvenini sağlamanın kırmızı çizgileri olduğunu belirtti.

Güvenliğin her şeyin önünde geldiğini anımsatan Vali Şıldak, “Güvenliğin sağlanamadığı, yarım kaldığı, asayişin tam olarak tecelli edemediği bir toplulukta diğer sektörlerdeki gelişmelerin tam olması, sağlıklı olarak gerçekleşmesi mümkün değildir. Güvenliğin sağlam olmadığı bir coğrafyada sanayi gelişmez, yatırım gelmez, turist de gelmez.” dedi.

Vali Şıldak, “Demek ki öncelikli görevler arasında güvenlik her şeyin başındadır, her şeyin önündedir.

Yaptığımız iş bu kadar önemli, bundan daha önemlisi yok. Zaten baktığımızda İçişleri bakanlığımızın da görev çeşitliği içerisinde asayişin ve güvenliğin temin edilmesi hep bir numaradır.

Sizler bu kutsal görevi insanımızın huzurunu, toplumumuzun düzenini sağlama görevini bir polis yöneticisi, bir emniyet personeli, bir jandarma kolluk birim amiri yöneticisi olarak sağlayarak en büyük fedakarlığı gerçekleştiriyorsunuz.

Üniformalı ve silahlı yürütülen zor bir görevi fedakârca yerine getiriyorsunuz. İçişleri ve güvenlik ailesi olarak bugün burada bulunan bütün değerli çalışma arkadaşlarım, huzurun ve sağlıklı toplum düzeninin temini noktasında özveriyle çalışan sizlersiniz, kaymakamlarımızın yönetiminde ilçelerimizdeki ahengin ve huzurun temeli pozisyonundasınız.” diye söyledi.

Uyumlu ve koordinasyon içinde çalışmalıyız

Emniyet ve Jandarma personelinin uyum ve koordinasyon içerisinde çalışması gerektiğini özellikle

ifade eden Vali Şıldak, “Güvenlik konusunda bugünkü buluşmamızın bir başka sebebi de her iki teşkilatın uyumlu ve koordinasyon içerisinde çalışması noktasındaki azmimizi kararlılığımızı ve bukonudaki iş birliğinin düzeyini daha da yükseltmektir.

Zaman zaman bu toplantılarımızı yapacağız. Allah'a şükürler olsun ki  ilimizde güvenliğin ve asayişin

sağlanması konusunda azimli, kararlı ve sistemli bir mücadele yürütüyoruz. Her şeyden öncelikli olarak emniyet ve asayiş burada bulunan herkesin asli vazifesidir.” diye konuştu.

Bütün çalışmaları yakından takip ediyoruz

Kentin huzuru ve güvenliği için Emniyet ve Jandarma tarafından yürütülen çalışmaları bizzat yakından

takip ettiğinin altını çizen Vali Şıldak, “Her konuda duyarlı, ilgili bir yaklaşımla, bütün mülki idare amirlerimizin de en yakın takibiyle çalışmalarınızın sistemli ve planlı olarak daha da gelişeceğini, daha

da iyi seviyelere ve standartlara erişeceğini söylemek istiyorum.

Suç türleri aslında hepimizin zaten en başta gelen mücadele alanlarını oluşturuyor. Bunlara duyarsız

kalmamız, asayiş görevini yürüten kolluk birimi olarak arkamızı dönmemiz mümkün değildir.” Diye belirtti.

Terör ülkemizin kırmızı çizgisidir

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kırmızı çizgisinin terörle mücadele olduğunu hatırlatan Vali Şıldak,

“Terör, içinde bulunduğumuz bu coğrafyada çok daha önem arz eden ve çok daha dikkat gerektiren, hiçbir şekilde rehavete kapılmayı kaldırmayan ve her tür duyumun, ihbarın ciddiye alınıp üzerine

 gidilmesi gereken bu hassas noktayı es geçmemiz mümkün değil ve terörle mücadele bir numaralı görev sahamız ve önceliğimizdir.” diye vurguladı.

Uyuşturucu ile seferberlik var

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın öncülüğünde uyuşturucu konusuyla ilgili Türkiye’de seferberlik başlatıldığını kaydeden Vali Şıldak, “Uyuşturucu konusunu Şanlıurfa genelinde en titiz şekilde, en

kökten yaklaşımla ele alıyoruz. Narkotik konuları toplumumuzun sadece suç olarak tanımlanması gereken bir hastalığı değil, aynı zamanda sosyal bir sorunudur. Aileleri parçalayan, insanları başka

suçlara sürükleyen, toplumu kemiren bir hastalıktır. Bunun çok kapsamlı olarak ele alınması gerektiği de muhakkaktır. Sadece kolluk birimlerimizin mücadelesi yetmeyecek, bir müddet sonra bunu daha

yüksek sesle ifade edeceğiz, bu konuda yapılan çalışmaları ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.” ifadelerini kullandı.

Organize suç örgütleri ve göçmen kaçakçılığıyla ilgili de devletin ciddi çalışmalar yürüttüğünü

anımsatan Vali Şıldak, bu konuların bölge itibariyle de öncelikli konular arasında yer aldığını kaydetti.

Olumlu bir imaj oluşturacağız

Şanlıurfa’da Emniyet ve Jandarmanın ortak çalışmalarıyla olumlu imaj oluşturacaklarını belirten Vali

Şıldak, “Planlı ve ne yaptığımızı bilerek, ilin fotoğrafını çekerek, öngörüp basiretli bir şekilde kolluk alanında, güvenlik alanında, doğru bir strateji ile mesafe alacağız.” dedi.

Vali Şıldak, “Olayların arkasından koşan değil, olayları yönlendiren, olayları önceden okuyup tedbir alan proaktif bir yaklaşım sergileyeceğiz. Şanlıurfa’nın olumlu bir imaj çizgisi yakalamaya ihtiyacı var.

Biz bu olumlu havayı sizlerle birlikte oluşturacağız, denetim sayılarımız ve denetimdeki etkililik derecemizi arttırmamız gerekiyor. Trafikte sadece motorlara değil bütün araçlara yönelik kuralların uygulanması konusunda hassas olalım. Hiç çekinmeden üzerine gidelim. Kırmadan, dökmeden, nezaket çizgisi içerisinde denetimimizi yapalım.” cümlelerini kullandı.

Şok uygulamalar arttırılacak

Son olarak Şanlıurfa’da şok uygulamaların arttırıldığını ve vatandaş nezdinde olumlu tepkiler aldığını belirten Vali Şıldak, “Şok uygulamaların çok faydası var, anlık uygulamalar, yunuslarla, asayiş ekipleriyle yapılan ve trafik düzeyinde yapılan uygulamaların vatandaş nezdinde olumlu tepkiler aldığını görüyorum. Bu uygulamaları arttırarak devam ettireceğiz, bunun için de sizlere teşekkür ediyorum, Allah ayağınıza taş değdirmesin.” şeklinde konuştu.

Vali Şıldak’ın konuşmasının ardından toplantı ilgili müdür ve komutanların çeşitli konularda yaptıkları

sunumlarla sona erdi.

REKLAM ALANI